Firma Majmasz jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce amerykańskiej firmy Mitchell specjalizującej się w produkcji najwyższej jakości sznurków i taśm ścierno-polerskich.
 
 
 
Są one idealnym i niezbędnym uzupełnieniem zestawu narzędzi mechaników,ślusarzy, grawerów i majsterkowiczów na całym świecie.
Zastosowanie produktów tej firmy jest ogromne.
W przemyśle odzieżowym sznurki i taśmy ścierne i polerskie niezbędne są do szlifowania, powiększania i polerowania
otworów, szczelin i rowkównp. w płytkach ściegowych, prowadnikach nici, chwytaczach, stopkach, ząbkach, i innych.
 
Zapraszamy do współpracy hurtowników i sklepy z materiałami ściernymi, technicznymijak i zakłady ślusarskie i zakłady mechaniki precyzyjnej, mechaników maszynoraz Wszystkich zainteresowanych produktami amerykańskiej firmy Mitchell.
 Posiadamy na miejscu pełen asortyment produktów.
 
 
Tabela grubości i ziarnistości sznurków i taśm
 

link do filmu z przykładowym zastosowaniem sznurków polerskich

 
 

SZNURKI POLERSKIE MITCHELL

SZNURKI, TAŚMY ŚCIERNE I POLERSKIE

Amerykańska firma E. C. MITCHELL. CO. specjalizuje się w produkcji sznurków oraz taśm ściernych i polerskich.
Są one elastyczne, nie rwą się i nie strzępią. Dzięki swej giętkości i małej średnicy umożliwiają czyszczenie, szlifowanie i polerowanie miejsc do których nie można się dostać żadnym innym narzędziem.
Występują w trzech rodzajach pokryć ściernych, trzynastu grubościach sznurka (od 0,31 do 3,81mm) i pięciu szerokościach taśmy (od 1,59 d ˜ 6,35mm.)
Są one tak mocne, że umożliwiają usuwanie zadziorów, zadrapań, rdzy, lakieru, lutu, osadów, itp. z różnego rodzaju metali, tworzyw, drewna itp.
Dlatego są one idealnym uzupełnieniem zestawu narzędzi mechaników, ślusarzy, grawerów, złotników, elektroników i majsterkowiczów na całym świecie.
W przemyśle odzieżowym niezastąpione są do szlifowania i polerowania otworów, szczelin i rowków w częściach maszyn szwalniczych, dziewiarskich itp. Powierzchnie stykające się z materiałem i nitką muszą być bezwzględnie doskonale gładkie (np. prowadniki nitek, otwory w płytkach ściegowych, stopkach, chwytaczach, ząbkach, przeplataczach itp.)

Oferowane są z trzema rodzajami pokryć ściernych, tj.:

ALUMINIUM OXIDE: Pokrycie tlenkiem glinu (aluminium) - twarde,
wytrzymałe o najdłuższym okresie użytkowania powierzchni ściernej, które idealnie nadają się do szlifowania powierzchni utwardzanych, (np. stal węglowa, stopowa, inne materiały zawierające żelazo).


SILICONE CARBIDE: Pokrycie węglikiem krzemu - twarde i ostre  powierzchnie ścierające używane do nieżelaznych materiałów takich jak: aluminium, mosiądz, brąz, magnez, tytan, jak również do gumy, plastiku, drewna, tworzyw sztucznych itp.


CROCUS: Pokrycie nadtlenkiem żelaza - cząsteczki tlenku żelaza umożliwiają ostateczne polerowanie. Mogą być używane w drugiej fazie równocześnie z 1 i 2, aby wypolerować szlifowane powierzchnie i nadać im idealną gładkość.

Wszystkie produkty nawijane są po 15 m na estetyczne rolki, wybrane najbardziej popularne rodzaje są dostępne również rolkach zawierających 3 m produktu.

=====================================================

 

Mitchell’s flexible cords and tapes deburr, grind and polish hard-to-reach areas which are inaccessible to most  standard tools. Ideal for narrow slots, grooves, small holes and curved surfaces. The round cords and flat tapes can be used on metal, plastic, wood etc.

Impregnated with aluminium oxide, silicon carrbide and crocus for ultra fine polishing.

Mitchell’s abrasive cords are available in 0,31 to 3,81mm diameters and tapes come in 1,59 to 6,35mm widths. Both are supplied on handy adhesive tape-like spools in generous 15m lengths.

Whether you are a machinist, woodworker, jeweler, hobbyist, handyman, Mitchell’s abrasive cords and tapes should be a part of every tool kit.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl