MITCHELL

SZNURKI, TAŚMY ŚCIERNE I POLERSKIE

Amerykańska firma E. C. MITCHELL. CO. specjalizuje się w produkcji sznurków oraz taśm ściernych i polerskich.
Są one elastyczne, nie rwą się i nie strzępią. Dzięki swej giętkości i małej średnicy umożliwiają czyszczenie, szlifowanie i polerowanie miejsc do których nie można się dostać żadnym innym narzędziem.
Występują w trzech rodzajach pokryć ściernych, trzynastu grubościach sznurka (od 0,31 do 3,81mm) i pięciu szerokościach taśmy (od 1,59 d ˜ 6,35mm.)
Są one tak mocne, że umożliwiają usuwanie zadziorów, zadrapań, rdzy, lakieru, lutu, osadów, itp. z różnego rodzaju metali, tworzyw, drewna itp.
Dlatego są one idealnym uzupełnieniem zestawu narzędzi mechaników, ślusarzy, grawerów, złotników, elektroników i majsterkowiczów na całym świecie.
W przemyśle odzieżowym niezastąpione są do szlifowania i polerowania otworów, szczelin i rowków w częściach maszyn szwalniczych, dziewiarskich itp. Powierzchnie stykające się z materiałem i nitką muszą być bezwzględnie doskonale gładkie (np. prowadniki nitek, otwory w płytkach ściegowych, stopkach, chwytaczach, ząbkach, przeplataczach itp.)

Oferowane są z trzema rodzajami pokryć ściernych, tj.:

ALUMINIUM OXIDE: Pokrycie tlenkiem glinu (aluminium) - twarde,
wytrzymałe o najdłuższym okresie użytkowania powierzchni ściernej, które idealnie nadają się do szlifowania powierzchni utwardzanych, (np. stal węglowa, stopowa, inne materiały zawierające żelazo).


SILICONE CARBIDE: Pokrycie węglikiem krzemu - twarde i ostre  powierzchnie ścierające używane do nieżelaznych materiałów takich jak: aluminium, mosiądz, brąz, magnez, tytan, jak również do gumy, plastiku, drewna, tworzyw sztucznych itp.


CROCUS: Pokrycie nadtlenkiem żelaza - cząsteczki tlenku żelaza umożliwiają ostateczne polerowanie. Mogą być używane w drugiej fazie równocześnie z 1 i 2, aby wypolerować szlifowane powierzchnie i nadać im idealną gładkość.

Wszystkie produkty nawijane są po 15 m na estetyczne rolki, wybrane najbardziej popularne rodzaje są dostępne również rolkach zawierających 3 m produktu.do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium